Autor

Ciesząc się życiem i otaczającym mnie światem, staram się dokumentować obrazy jakie tworzy natura i człowiek. Zazwyczaj są to ulotne, niepowtarzalne chwile, które dzięki fotografii zatrzymuję w pamięci na dłużej, zdając sobie sprawę, że każdy dzień jest inny i niepowtarzalny. Zdecydowana większość prac pochodzi z moich rodzinnych stron, czyli Pojezierza Drawskiego. Ta piękna część naszego kraju jest doskonałą modelką, którą ciągle staram się "podglądać", im więcej poznaję jej tajemnic, tym bardziej jest dla mnie łaskawa. Uwielbiam wędrówki po okolicznych lasach, z wielką radością i nadzieją witam kolejne pory roku, rejestrując zachodzące zmiany.

Jestem lokalnym patriotą i mam dużą satysfakcję gdy obrazy mojej małej ojczyzny są doceniane na różnych kontynentach. Obecnie ciągle poszukuję swojej tożsamości twórczej, realizując wizje o szerokim spektrum od fotografii przyrodniczej, krajobrazu do konceptualnej, kreatywnej i aktu.

Posiadam tytuły artystyczne AFIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, PPSA Photographic Society of America oraz artysty fotografika Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem laureatem ponad stu międzynarodowych konkursów fotograficznych, między innymi Nagrody Grand Prix oraz pięciu złotych medali w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie "21.TRIERENBERG SUPER CIRCUIT 2012". Najnowsze osiągnięcie to zdobycie czterech złotych i dwóch srebrnych medali w prestiżowym konkursie "PX3 PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS 2015. Moje prace wielokrotnie były publikowane w albumach, czasopismach, kalendarzach, katalogach krajowych i zagranicznych oraz brały udział w międzynarodowych wystawach pokonkursowych na sześciu kontynentach.

Kontakt: parales@life.pl